Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Lex Educatio
ochrona danych osobowych nodn lex educatio

Szanowni Państwo, 28 stycznia świętowaliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych.

W tym Dniu staraliśmy się, aby o ochronie danych osobowych było wyjątkowo głośno. Odbyło się wiele interesujących wydarzeń, spotkań i zajęć, które były okazją do zdobycia wiedzy i rozmowy o  ochronie danych osobowych, a tym samym podkreślenia wagi ochrony prywatności w życiu każdego człowieka.

Cieszymy się niezmiernie z każdego działania, które Państwo podejmują, aby idea ochrony danych osobowych była powszechna wśród uczniów i nauczycieli. W ramach tej wyjątkowej okazji, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych oprócz wielu różnych działań edukacyjnych, ogłasza również dwa konkursy:

Konkurs dla uczniów na najciekawszy poradnik dla uczniów „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych” (termin nadsyłania prac: 15.04.2021 r.)kliknij, by pobrać regulamin konkursu

Konkurs dla szkół i placówek doskonalenia nauczycieli na najciekawsze inicjatywy edukacyjne zorganizowane w ramach XI edycji Programu (termin nadsyłania prac:10.05.2021 r.).kliknij, by pobrać regulamin konkursu

Kliknij, by pobrać plakat

Prace konkursowe należy przesłać elektronicznie. Udział w konkursach jest dobrowolny i bezpłatny. Na zwycięzców konkursów (miejsca I-III ew. wyróżnienia) czekają atrakcyjne nagrody oraz niezwykłe wyróżnienie Prezesa Urzędu – statuetka “Złote pióro” – za najciekawsze działanie skierowane do uczniów czy nauczycieli, zrealizowane w oparciu o autorski scenariusz. 

Celem organizowanych konkursów jest upowszechnianie wiedzy o ochronie danych osobowych i zachęcenie jego uczestników do głębszego zainteresowania się tematyką ochrony danych osobowych przez uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z regulaminami konkursów i do udziału!

Możecie Państwo również pobrać plakat dotyczący konkursu dla uczniów, z prośbą o przekazanie szczegółów dotyczących konkursu dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom.Zachęcamy również do zorganizowania zajęć z uczniami w celu wyposażenia uczniów w niezbędną wiedzę do przygotowania pracy konkursowej.

 Liczę na Państwa wsparcie, które jest niezbędne, aby uczniowie mogli przygotować poradniki o ochronie danych osobowych dla rodziców w formie dowolnej np. pisemnej, za pomocą obrazów, filmów, prezentacji multimedialnych, grafik, rysunków.